Ethereum Electric Charge Blue

Aktualizacja Ethereum Berlin zostanie uruchomiona w kwietniu z czterema kluczowymi EIP

Zespół ds. rozwoju Ethereum podpowiedział za pośrednictwem postu na blogu z 8 marca 2021 r., że bardzo oczekiwana aktualizacja berlińska zostanie uruchomiona w mainnecie 14 kwietnia 2021 r., dokładnie na wysokości bloku 12, 244,000. Berliński hard fork Crypto Bank nastąpi po aktualizacjach Istanbul i Muir Glacier i wdroży cztery ważne propozycje ulepszeń Ethereum (EIPS).

Wszystkie oczy zwrócone na aktualizację berlińską

Podróż Ethereum w kierunku stania się bardziej skalowalnym, efektywnym kosztowo i mniej energochłonnym blockchainem przebiega dokładnie tak, jak zaplanował to zespół deweloperów, jako że sieć jest obecnie przygotowana do przeprowadzenia berlińskiego hard forka, który nastąpi 14 kwietnia, czyli dokładnie na wysokości bloku 12 244 000.

Zgodnie z postem na blogu Fundacji Ethereum Tim Beiko, aktualizacja Berlin zostanie najpierw wdrożona na sieci testowej Ropsten, Goerli i Rinkeby w dniach 10 marca, 2021, 17 marca i 24 marca, odpowiednio, przed uruchomieniem na mainnet w połowie kwietnia na wysokości bloku 12 244 000.

Warto zauważyć, że aktualizacja Berlina jest częścią rozwoju Ethereum 2.0 i wprowadzi cztery EIP, w tym EIP-2565, który obniża opłatę za gaz w prekompilacji ModEXP, EIP-2929, EIP-2718 i EIP-2930, który dodaje nowy typ transakcji Ethereum.

Ethereum nadal królem inteligentnych kontraktów

Operatorom węzłów Ethereum zaleca się aktualizację swoich węzłów na długo przed tym, jak sieć osiągnie wysokość bloku 12, 244,00, aby upewnić się, że nie napotkają żadnych możliwych problemów.

Beiko napisał:

„Operatorzy węzłów Ethereum powinni zaktualizować swoje węzły przed blokiem forka na sieciach, w których chcą uczestniczyć. Ze względu na zmienność czasu bloku, zaleca się aktualizację na kilka dni przed spodziewaną datą.“

Co warte podkreślenia, posiadacze Ether, którzy przechowują swoje monety na scentralizowanych giełdach lub portfelach nie będących depozytariuszami, nie są zobowiązani do podejmowania żadnych działań, chyba że otrzymają takie polecenie od swoich usługodawców. Jednak operatorzy węzłów i górnicy muszą dołożyć starań, aby pobrać i zainstalować najnowszą wersję swojego klienta Ethereum.

„Uwaga, TurboGeth i EthereumJS nie będą miały wydań klienta gotowych na pierwsze testowe sieci testowe, ale będą miały wydanie przed mainnetem. Trinity jest obecnie przestarzała i nie będzie wspierać aktualizacji Berlina“ – dodał Beiko.

Ethereum pozostaje królem inteligentnych kontraktów i zdecentralizowanych finansów (DeFi) i jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, nadejście Eth2 tylko wzmocni sieć.

W czasie prasy, cena etheru (ETH) wzrosła o 7,90 procent w ciągu ostatnich 24 godzin, a kapitalizacja rynkowa wynosi 209,44 miliardów dolarów, jak widać na CoinMarketCap.